Repertuar kina
  • Rodzina 500 plus
  • System Informacji o Środowisku
  • Biłgorajska Karta Rodzina na 5 +
  • Zalew Bojary
  • System Informacji Przestrzennej

Szpital Biłgorajski

Dziennik Wschodni - logo

Czeka starostwo, poczekają pacjenci
Biłgoraj. Planowany na wrzesień termin oddania do użytku nowych obiektów szpitala przesunie się o co najmniej kilka tygodni


Dopóki nowe pawilony biłgorajskiego szpitala nie zostaną odpowiednio wyposażone, sanepid nie wyda pozwolenia na ich użytkowanie. Pacjenci muszą więc czekać na otwarcie nowych oddziałów, bo starostwo czeka na rozstrzygnięcie dopiero ogłoszonych przetargów na wyposażenie sal.

- W nowych pawilonach nie ma jeszcze mebli, pościeli, żaluzji, pojemników na nieczystości i urządzeń BHP - wylicza Czesław Małyszek, wicestarosta biłgorajski. Zapewnia, że decyzja o ogłoszeniu odpowiednich pięciu przetargów już zapadła. Kiedy sprawa się sfinalizuje? Na to pytanie nikt nie potrafi odpowiedzieć. - Rozstrzygnięcie przetargów możliwe jest w ostatniej dekadzie lipca - zapowiada Małyszek.
To najbardziej optymistyczna wersja, bo procedury przetargowe mają to do siebie, że potrafią się ciągnąć bardzo długo. Np. w przypadku zakupu sprzętu medycznego trwały aż 10 miesięcy. Jeżeli sytuacja się powtórzy, to nie ma szans na otwarcie nowych pawilonów przed końcem roku. A to z kolei zagraża realizacji programu restrukturyzacyjnego jednego z najbardziej zadłużonych szpitali na Lubelszczyźnie.
- Warunkiem przyjęcia tego projektu było uruchomienie nowych pawilonów do 30 czerwca. Zarząd zapewniał, że termin będzie dotrzymany... - komentuje z niezadowoleniem Zofia Woźnica, radna powiatowa i przypomina, że warunkiem poręczenia przez Radę Powiatu Biłgorajskiego 10 mln kredytu dla szpitala było utworzenie oddziału intensywnej terapii i rehabilitacji oraz transportu sanitarnego. - A pan wicestarosta mówi teraz, że przetargi rozstrzygnięte będą może teraz, a może jeszcze później.
Wtóruje jej przewodniczący RP. - Przecież wszelkie przetargi, czy na wyposażenie sanitarne, czy w pościel, można było ogłosić dużo wcześniej - złości się Franciszek Piętak. - Nie można było, bo wtedy nie mieliśmy pieniędzy - ucina Małyszek. (gam)

25. Lipca 2006 11:12

Proszę czekać... Proszę czekać...