Repertuar kina
  • Rodzina 500 plus
  • System Informacji o Środowisku
  • Biłgorajska Karta Rodzina na 5 +
  • Zalew Bojary
  • System Informacji Przestrzennej

Mewa na giełdzie

 


Będą pieniądze na inwestycje

Zakłady Dziewiarskie Mewa S.A. w Biłgoraju chcą wejść na Giełdę Papierów Wartościowych. Mewa w drodze oferty publicznej szamierza wyemitować akcje o wartości ponad 10 mln zł. 

- Chcemy w ten sposób pozyskać pieniądze na inwestycje i rozwój spółki. Jeśli wszystko ułoży się po naszej myśli, pod koniec trzeciego kwartału Mewa zadebiutuje na warszawskiej GPW - mówi Józef Kiszka, prezes Zarządu Zakładów Dziewiarskich Mewa S.A. w Biłgoraju.

Zakład istnieje od 1961 roku. Przedsiębiorstwo państwowe w 1991 roku zostało przekształcone w spółkę akcyjną. W 1995 roku Mewa weszła do programu Narodowych Funduszy Inwestycyjnych. W 2002 roku pakiet akcji od NFI odkupiło obecne kierownictwo spółki. Aktualnie zarządzający spółką mają 49,6 proc. akcji Zakładów Dziewiarskich Mewa S.A. Kolejne 25,2 proc. akcji jest w posiadaniu Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie.

- W ostatnich latach Mewa ze spółki typowo produkcyjnej przekształciła się w firmę zarządzającą markami, która większość swojej produkcji zleca innym podmiotom - informuje prezes Kiszka. 

mp     

Proszę czekać... Proszę czekać...